cze 14

5. CEWKI ELEKTROMAGNETYCZNE – uszkodzenia w samochodach Kia i Hyundai

Ostatnie modele samochodów Hyundai i KIA wykazuję większą ilość usterek niż średni poziom. Najprostszym opisem zaistniałej wady jest to, że system klimatyzacji nie włącza się. Dokładniej opisując problem – dioda osadzona w cewce sprzęgła „wybucha”. Zasadniczym jej zadaniem jest termiczne zabezpieczenie sprzęgła sprężarki. Zdjęcie pokazuje cewkę sprzęgła kompresora Hyundai/KIA. Widoczne jest na górze cewki zabezpieczenie termiczne, które zadziała w przypadku przekroczenia temperatury granicznej, coraz częściej cewki wyposażone są również w zabezpieczenia przeciw przepięciowe, najczęściej spotykane w sprężarkach Sanden i Delphi. Uszkodzenie zabezpieczeń cewki elektromagnetycznej należy traktować jako wskazanie nieprawidłowości pracy układu klimatyzacji lub zużycie sprzęgła sprężarki wymagające regeneracji lub wymiany.

Wymieniając uszkodzoną cewkę elektromagnesu sprawdź jej stan techniczny, jeśli zauważysz opisane wyżej uszkodzenia sprawdź układ elektryczny klimatyzacji. Cewka elektromagnesu do instalacji 12V z reguły posiada oporność w granicach 3 do 5 omów. Jeśli kolejna cewka ulegnie uszkodzeniu zwracaj się do najbliższego przedstawiciela tych koncernów, może niezadowolenie klientów zmusi producentów do zajęcie się tym problemem.

łożyska samochodowe klimatyzacji oringi uszczelnienia komplet sprzęgła klimatyzacji
Części do sprężarek Łożyska oringi uszczelnienia komplet sprzęgła
gru 06

Uszczelki, oringi, podkładki – niezbędne części do klimatyzacji w samochodzie

uszczelnienie kompresora klimatyzacji, części autoklimaRegeneracja sprężarki klimatyzacji to często problem nie tylko techniczny ale i logistyczny. Trudno przewidzieć jaka część będzie niezbędna w czasie regeneracji. Mniejszy problem jest jeśli podjęliście się naprawy sprzęgła , zawsze można przewidzieć konieczność wymiany łożyska koła napędowego czy cewki elektromagnetycznej sprzęgła. Nawet samo przyłączenie sprężarki może być kłopotliwe jeśli to nietypowy model i nie posiadacie odpowiedniego oringu klimatyzacji czy uszczelki , podkładki metalowo gumowej. I tu możemy pomóc, oferujemy szeroki asortyment części i uszczelnień do sprężarek i układów klimatyzacji kompresory klimatyzacji samochodowej, regeneracja sprężarek klimy