gru 06

Uszczelki, oringi, podkładki – niezbędne części do klimatyzacji w samochodzie

uszczelnienie kompresora klimatyzacji, części autoklimaRegeneracja sprężarki klimatyzacji to często problem nie tylko techniczny ale i logistyczny. Trudno przewidzieć jaka część będzie niezbędna w czasie regeneracji. Mniejszy problem jest jeśli podjęliście się naprawy sprzęgła , zawsze można przewidzieć konieczność wymiany łożyska koła napędowego czy cewki elektromagnetycznej sprzęgła. Nawet samo przyłączenie sprężarki może być kłopotliwe jeśli to nietypowy model i nie posiadacie odpowiedniego oringu klimatyzacji czy uszczelki , podkładki metalowo gumowej. I tu możemy pomóc, oferujemy szeroki asortyment części i uszczelnień do sprężarek i układów klimatyzacji kompresory klimatyzacji samochodowej, regeneracja sprężarek klimy

gru 06

Kompresor klimatyzacji samochodowej

kompresor do klimatyzacji samochodowej, sprężarka klimatyzacjiKompresor nie jest niczym innym jak pompą. Bardzo często potocznie określany jest jako sprężarka klimatyzacji samochodowej. Jego zadaniem jest przemieszczanie czynnika chłodzącego w systemie. Kiedy zostanie ograniczony (w układzie klimatyzacji rolę taką spełnia zawór rozprężny ) to przepływ czynnika wywołuje różnice ciśnienia która jest podstawą działania klimatyzacji. Kompresor montowany jest na silniku, a pas napędowy z silnika napędza wał napędowy kompresora co w prowadza w ruch tłoki. I tu uwaga – kompresory i sprężarki można podzielić na trzy grupy : tłokowe, łopatkowe i ślimakowe. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania technicznego sprężają one czynnik chłodzący wymuszając jego ruch w układzie. Dlatego też układ klimatyzacji podzielony jest na dwa obwody: wysokiego ciśnienia – między kompresorem a zaworem rozprężnym – określany jako HP (High Pressure) oraz niskiego ciśnienia – przebiegającym przez parownik, z którego czynnik chłodzący wraca do kompresora – określany jako LP (Low Pressure).

Sprężarki Kompresory Części

Aside

Na tej stronie oprócz informacji o sprężarkach – kompresorach klimatyzacji, publikować będziemy informacje dotyczące naprawy sprężarek, częściach do nich, a także o narzędziach i maszynach niezbędnych przy serwisie klimatyzacji w samochodach osobowych czy autobusach.

 

Autoklimatyzacja

Aside

Autoklimatyzacja, problemy z klimatyzacją w samochodzie

to układ który zauważamy, gdy przestaje działać – szczególnie w upalne dni! Na łamach tej strony, postaramy się przybliżyć tematykę związaną z serwisem, eksploatacją i naprawami klimatyzacji w samochodzie. Chętnie opiszemy i pokażemy rozwiązania problemów które spotykają użytkowników klimatyzacji w samochodzie osobowym ale i nie tylko. Udzielimy informacji w zakresie sprężarek regenerowanych i niezbędnych części zamiennych. Klimatyzacja standardem staje się w autobusach, busach ale i coraz częściej spotyka się ją w maszynach rolniczych i sprzęcie ciężkim – tym również się zajmiemy. Napisz do nas, podejmiemy każdy temat i problem związany z klimatyzacją, pomożemy go rozwiązać – Kontakt Klimatyzacja Samochodowa

klimatyzacja w samochodzie forum

Zapraszamy do publikacji problemów i pytań zawiązanych z klimatyzacją samochodową, sprężarkami klimatyzacji i nie tylko. Chętnie poruszymy tematy związane codzienną eksploatacją, serwisem czy obsługą klimatyzacji.