sty 15

Nowe, regenerowane, używane? – Decyduje rozsądek.

Są granice oszczędności i wymagania techniczne, których nie można przekraczać. Na wiele pytań związanych z używaniem części z odzysku można odpowiedzieć twierdząco ale… Gwarancją poprawnego działania układu klimatyzacji jest zastosowanie jedynie części sprawnych. Cewka elektromagnesu jeśli jest sprawna to oczywiście można jej użyć, ale już kompletowanie sprzęgła z dwóch różnych sprężarek to błąd, można to zrobić jeśli zna się zasady regeneracji sprzęgieł nie narażając się na uszkodzenie sprężarki. Nikt nie waha się przed użyciem sprężarki regenerowanej czy nowej od sprawdzonego producenta. Osuszacze czy skraplacze nie oryginalne nie stanowią problemu a przy wyborze decyduje cena. Jednak najczęściej problem stanowi informacja. Wymiana uszczelnień sprężarki czy układu klimatyzacji zabezpiecza przed koniecznością ponownego demontażu, nikt rozsądny nie zamontuje starego uszczelniacza wału sprężarki i jeśli nie musi, nie włoży starego oringa. Dlatego też oferta części do sprężarek czy układów klimatyzacji obejmuje nie tylko sprężarki , osuszacze czy dysze dławiące ale i uszczelnienia, dławice oringi uszczelki metalowo gumowe, zawory sterujące czy czujniki jak i elementy i kompletne sprzęgła sprężarek.

Oferta części do klimatyzacji i sprężarek

części do sprężarek klimatyzacji, części do klimatyzacji samochodowej

gru 20

Problemy z montażem sprężarek nowego typu Toyota, Audi, WV, Skoda

regeneracja kompresorów klimatyzacji, regeneracja sprężarek klimatyzacji                        Co raz większa grupa sprężarek klimatyzacji samochodowej to sprężarki o zmiennej pojemności skokowej bez sprzęgła elektromagnetycznego, sterowane elektrozaworem. Wiążą się z tym znaczne zmiany w sposobie montażu, obsługi i uruchomienia układu wyposażonego w taką sprężarkę. Przykładowo – grupa WV poleca montaż tych sprężarek na suchy układ. Zacząć należy od zmian w sposobie zalania sprężarki olejem i ilością oleju w układzie. Montując sprężarkę starszej konstrukcji należało zalać ją olejem (o ile nie była zalana) i podać olej do układu klimatyzacji. Sprężarki sterowane elektrozaworem nie tolerują nadmiernej ilości oleju w układzie i wielokrotnie po zamontowaniu sprężarki i napełnieniu układu czynnikiem pierwsze uruchomienie następuje bez problemu, jednak po wyłączeniu klimatyzacji ponowne jej uruchomienie jest niemożliwe. Przyczyną tego jest olej. Inny problem to sposób dozowania oleju do sprężarki. Niewłaściwe postępowanie (szczególnie często spotykane przy sprężarce 5SE12 – Toyota) skutkuje zatarciem sprężarki. Model ten nie posiada korka wlewu oleju a dozowanie oleju wymaga wielokrotnego podawania małych ilości portem ssania połączonego z obrotami koła pasowego. Po zalaniu olejem sprężarkę dobrze jest postawić na kole pasowym na 20-30 minut. Jeśli zainteresowany jesteś szerszą ilością informacji może skorzystać z oferty szkolenia w zakresie naprawy i obsługi układów klimatyzacji.

Jeśli masz problem z układem klimatyzacji, sprężarką czy jej montażem zawsze możesz zadać pytanie związane z bieżącym problemem korzystając z naszego forum.