cze 14

2. Jak ważny dla układu klimatyzacji jest filtr kabinowy?

filtry kabinowe samochodowe

W Internecie i prasie branżowej związanej z klimatyzacją samochodową można spotkać się z wieloma artykułami zachęcającymi do regularnej wymiany filtrów kabinowych. Porada słuszna i jak najbardziej właściwa, choć zazwyczaj motywowana jest jedynie koniecznością zadbania o zdrowie i czystość powietrza wolnego od alergenów wewnątrz kabiny pojazdu. Wszystko to prawda, ale jest jeszcze druga strona zagadnienia, o której wspomina się już rzadko. Zanieczyszczony i zapchany filtr przeciwpyłkowy może częściowo a nawet całkowicie zablokować przepływ powietrza w układzie wentylacyjnym. Powoduje też zanieczyszczenie parownika i nagrzewnicy, kończące się często koniecznością wymiany. Duże obciążenie silnika dmuchawy często prowadzi do jego trwałego uszkodzenia co wiąże się z kosztowną naprawą i przede wszystkim kłopotliwym demontażem kolejnych podzespołów wnętrza kokpitu. Świadomość zasad funkcjonowania układów klimy wśród jej użytkowników wciąż się zwiększa i zaobserwować można, że coraz szersze grono osób dba o to aby regularnie sprawdzać szczelność układu, szczególnie wtedy gdy dadzą się odczuć pierwsze niepokojące objawy związane ze spadkiem wydajności chłodzenia. Poszczególne elementy systemu auto-klimatyzacji i wentylacji kabiny są na tyle kosztowne, że korzystniejsza jest profilaktyka niż kosztowna i czasochłonna naprawa. Niestety wciąż wiele serwisów ogranicza się do rutynowego przeglądu klimatyzacji pomijając najtańszą i najprostszą czynność jaką jest wymiana filtra przeciwpyłkowego. Kontrola stanu jakościowego filtra powinna być traktowana jako obowiązek, tym bardziej że ceny wkładów przeciwpyłkowych kształtujące się na poziomie kilkunastu bądź kilkudziesięciu złotych są niewielkie w porównaniu do wysokich kosztów naprawy układu wentylacyjnego.

Idealną okazją do wymiany filtra kabiny są także coraz bardziej popularne i szeroko dostępne usługi związane z dezynfekcją klimatyzacji. Pamiętajmy aby decydując się na odgrzybiane, ozonowanie i stosowanie różnego rodzaju środków chemicznych, zadbać także o czystość filtra. Poddając powierzchnię parownika oczyszczaniu, pozbywamy się szkodliwych dla zdrowia bakterii i grzybów, ale to tylko część niebezpiecznych mikroorganizmów w naszym samochodzie – poważne siedlisko ich rozwoju stanowią także papierowe bądź włókninowe warstwy filtra kabinowego. Dopiero tak kompleksowe podejście zapewni nam czyste powietrze w samochodzie i pełną obsługę układu wentylacji.

 Dodatkowym bodźcem motywującym do zakupu filtra kabinowego powinien być jego prosty montaż. W większości przypadków filtr przeciwpyłkowy można wymienić samemu bez większych trudności, bądź też przy okazji rutynowej wizyty w warsztacie, poprosić mechanika o pomoc w tym zakresie. W niektórych przypadkach dostęp do filtra jest utrudniony, wówczas konieczne jest skorzystanie z pomocy fachowego serwisu klimy.

cze 14

1. Filtry kabinowe przeciwpyłkowe do aut

Sprawny filtr kabinowy to nie tylko wygoda i komfort jazdy ale również bezpieczeństwo. Filtry kabinowe , przeciwpyłowe, filtry węglowe niezależnie od zastosowanej technologii spełniają również funkcję ochronną dla układu wentylacji kabiny. Mało kto wiąże zabrudzenia parownika, niską wydajność nawiewu kabiny czy układu klimatyzacji z niewymienianym czy usuniętym całkowicie filtrem kabinowym. Wymiana filtrów kabinowych powinna być standardem w sezonowej obsłudze auta. Czy użyjesz filtrów znanych marek Filtron, Mann, Sędziszów czy też uznanych zamienników zależy wyłącznie od ciebie, najważniejsze by pamiętać że filtr przeciwpyłowy też jest elementem, który jak wszystkie filtry należy okresowo wymieniać

W naszej ofercie znajdziesz kabinowe filtry do wszystkich marek samochodów osobowych jak i filtry i maty filtrujące do busów oraz autobusów.

Wszystkie oferowane filtry kabinowe przeciwpyłkowe znajdziesz w naszym sklepie internetowym

Uwaga; Rabaty dla warsztatów i serwisów!

filtr kabinowy przeciwpyłkowy do ALFA ROMEO Mito, CITROEN Nemo, FIAT Fiorino II, Punto II, Punto III, Grande Punto, Punto Evo, Qubo, OPEL Corsa D – zamienik FILTRON K1172 FILTR Przeciwpyłkowy ALFA ROMEO Mito, CITROEN Nemo, FIAT Fiorino II, Punto II, Punto III, Grande Punto, Punto Evo, Qubo, OPEL Corsa D – zamienik FILTRON K1172Wymiary:
szerokość: A = 265mm, długość: B = 215mm, wysokość: H = 20mm
filtry kabinowe, filtry kabinowe przeciwpyłkowe do samochodów  KIA MOTORS Cee'd, Sport Wagon Filtr Kabinowy KIA MOTORS Cee’d, Sport Wagon – Odpowiednik MANN CU2532Wymiary:
szerokość: A = 174mm, długość: B = 245mm, wysokość: H = 20mm

FILTRON : K1245 , MANN : CU2532 , SĘDZISZÓW : WA60-256

filtr kabinowy Przeciwpyłkowy do klimatyzacji dla samochodów HONDA Civic VII, CR-V, FR-V, Stream Przeciwpyłkowy filtr Klimatyzacji HONDA Civic VII, CR-V, FR-V, Stream – zamiennik FILTRON CU1198-2xWymiary Filtra:
szerokość: A = 112mm, długość: B = 225mm, wysokość: H = 30mm

FILTRON : K1198-2x , SĘDZISZÓW : WA60-232, MANN : CU2327-2

filtry kabinowe do aut AUDI Q7, VOLKSWAGEN Caravelle, Touareg, Transporter Bus T5, kabinowy filtr FILTRY kabinowe AUDI Q7, VOLKSWAGEN Caravelle, Touareg, Transporter Bus T5 – Zamiennik MANN CU2842Wymiary:
szerokość: A = 218mm, długość: B = 277 , wysokość: H = 35mm

FILTRON : K1155, MANN : CU2842, SĘDZISZÓW : WA60-284

filtr kabinowy a/c, filtr kabinowy citroen xsara picasso, filtr kabinowy przeciwpyłkowy FILTR Kabinowy CITROEN Xsara Picasso –zamiennik SĘDZISZÓW WA60-268Wymiary:
szerokość: A = 200mm, długość: B = 255 , wysokość: H = 31mm

FILTRON : K1102, MANN : CU2680 , SĘDZISZÓW : WA60-268

filtr kabinowy busy, FILTRY przeciwpyłkowe Kabinowe Bus, filtry kabinowe do busów: bus CITROEN Berlingo, Van PEUGEOT Partner, CITROEN Berlingo I, Xsara FILTRY przeciwpyłkowe Kabinowe Bus CITROEN Berlingo, Van PEUGEOT Partner, Kabinowe Filtry CITROEN Berlingo I, Xsara –odpowiednik FILTRON K1127Wymiary:
szerokość: A = 221mm, długość: B = 225 , wysokość: H = 36mm

FILTRON : K1127, MANN : CU2245 , SĘDZISZÓW : WA60-224

wkłady filtrów do klimatyzacji do toyota avensis ii, corolla ix, filtry kabinowe Kabinowe FILTRY do Aut TOYOTA Avensis II, Corolla IXWymiary:
A – szerokość: 200mm , B – długość: 220mm , H – wysokość: 20mm

FILTRON : K1123, MANN : CU2035 , SĘDZISZÓW : WA60-203

przeciwpyłkowy filtr węglowy, przeciwpyłkowy filtr, filtry przeciwpyłkowe z węglem aktywnym do samochodów honda accord viii, cr-v iii, legend FILTRY Przeciwpyłkowe z Węglem Aktywnym HONDA Accord VIII, CR-V III, Legend -zamiennik FILTRON K1187Wymiary:
A – szerokość: 234mm , B – długość: 225mm , H – wysokość: 28mm

FILTRON : K1187 , MANN : CU2358