sty 15

Nowe, regenerowane, używane? – Decyduje rozsądek.

Są granice oszczędności i wymagania techniczne, których nie można przekraczać. Na wiele pytań związanych z używaniem części z odzysku można odpowiedzieć twierdząco ale… Gwarancją poprawnego działania układu klimatyzacji jest zastosowanie jedynie części sprawnych. Cewka elektromagnesu jeśli jest sprawna to oczywiście można jej użyć, ale już kompletowanie sprzęgła z dwóch różnych sprężarek to błąd, można to zrobić jeśli zna się zasady regeneracji sprzęgieł nie narażając się na uszkodzenie sprężarki. Nikt nie waha się przed użyciem sprężarki regenerowanej czy nowej od sprawdzonego producenta. Osuszacze czy skraplacze nie oryginalne nie stanowią problemu a przy wyborze decyduje cena. Jednak najczęściej problem stanowi informacja. Wymiana uszczelnień sprężarki czy układu klimatyzacji zabezpiecza przed koniecznością ponownego demontażu, nikt rozsądny nie zamontuje starego uszczelniacza wału sprężarki i jeśli nie musi, nie włoży starego oringa. Dlatego też oferta części do sprężarek czy układów klimatyzacji obejmuje nie tylko sprężarki , osuszacze czy dysze dławiące ale i uszczelnienia, dławice oringi uszczelki metalowo gumowe, zawory sterujące czy czujniki jak i elementy i kompletne sprzęgła sprężarek.

Oferta części do klimatyzacji i sprężarek

części do sprężarek klimatyzacji, części do klimatyzacji samochodowej

gru 06

Radiator

Chłodnica, skraplacz, parownik – to radiatory odbierające lub pobierające ciepło z układów silnika czy auto klimatyzacji.
chłodnice samochodowe, skraplacze klimatyzacji, radiator chłodnicyZ reguły budowane są z aluminium ale i miedzi. Są to materiały doskonale oddające i pobierające ciepło. Sama konstrukcja chłodnic samochodowych nie jest niczym skomplikowanym. Jest to układ rurek, najczęściej w ożebrowaniu ułatwiającym wymianę ciepła poprzez zwiększenie powierzchni wymiany ciepła. Całość radiatora i ożebrowania oczywiście wbudowana jest w konstrukcję umożliwiającą montaż i przyłączenia przewodów dopływowych i odpływu. Zasadnicza różnica w konstrukcji radiatorów, skraplaczy klimatyzacji to sposób przepływu czynnika chłodzonego czy nagrzewanego. Dwa zasadnicze rozwiązania to przepływ szeregowy i równoległy.

chłodnica samochodowa - radiator skraplacza klimatyzacjiRozwiązanie szeregowe to jeden przewód znacznej długości wyginany w wężownicę, przepływ równoległy to wiele równolegle umieszczonych rurek między dwoma rdzeniami. Jaka jest podstawowa różnica w eksploatacji? Chłodnice równoległe są bardziej niezawodne w przypadku zabrudzeń układu prowadzących do zablokowania przepływu w chłodnicy szeregowej. Jednak chłodnicę szeregową można wypłukać w przypadku zabrudzenia, co nie jest skuteczne w przypadku chłodnic równoległych i najczęściej muszą być wymieniane

.

Chłodnice samochodowe

Aside

W tej kategorii znajdą Państwo informację na temat wymienników ciepła w układach chłodzenia silnika i klimatyzacji samochodowej.
Opiszemy budowę, działanie chłodnicy silnika, chłodnicy klimatyzacji – skraplacza, parownika, nagrzewnicy.