Sprężarka klimatyzacjiKlimatyzacje częściKlimatyzacja autobusSprężarki regenerowaneOsuszacz filtr klimatyzacja samochodowa

Autoklima, Sprężarki Klimatyzacji, Kompresory Regenerowane, Części do Sprężarek, Oleje, Płyny, Narzędzia

Sklep internetowy
e-sklep

Części do kompresorów:

autobusy busy

samochody osobowe

Chłodnice samochodowe

Sprężarki, kompresory klimatyzacji do:

Autobus, Bus, Van, Pick-up

Samochody osobowe

Sprzęt ciężki, maszyny rolnicze


Filtr kabinowy do twojego auta
Laser-Sinex
STRONA GŁÓWNA

W naszej ofercie również materiały eksploatacyjne do drukarek
Poszukaj w Google 
Odwiedzin:
Liczniki

Klimatyzacja Samochodowa Łódź, dojazd
tel. +48 42 6488645
Fax. +48 42 6488645 w 33
T.Kom. +48 606295098

LASER-SINEX Kontakt

Napisz do nas


Klimatyzacja Samochodowa Informacje Techniczne

nowości

Kabinowe filtry przeciwpyłkowe - Węglowe Kabinowe filtry przeciwpyłkowe z węglem aktywnym

Filtr kabinowy przeiwpyłkowy Filtr kabinowy przeciwpyłkowy do samochodów audi

SPRING LOCK
Zestaw do rozpinania przewodów
SPRING LOCK UNIWERSALNY Zestaw do rozpinania przewodów , spring-lock narzędzia do obsługi klimatyzacji


ZESTAW SERWISOWY KLIMATYZACJI
KLUCZE DO ZAWORÓW SERWISOWYCH
ZESTAW SERWISOWY KLIMATYZACJI - KLUCZE DO MONTAŻU I DEMONTAŻU ZAWORÓW SERWISOWYCH zaworów schredera , narzędzia klimatyzacja , akcesoria do klimatyzacji


Wtyczka do cewki (elektromagnesu) sprzęgła napędu kompresora
Wtyczka do cewki (elektromagnesu) sprzęgła napędu kompresora

Zawór serwisowy klimatyzacji samochodowej
ZAWÓR SERWISOWY klimatyzacji samochodowej

Zawór bezpieczeństwa kompresora klimatyzacji samochodowej
Zawór bezpieczeństwa kompresora klimatyzacji samochodowej

Zestaw uszczelniający do kompresora ford FS10
ZESTAW USZCZELNIAJĄCY DO KOMRESORA FORD FS10

Sprężarka Klimatyzacji HYUNDAI GALLOPER
sprężarka klimatyzacji, kompresor klimatyzacji, klimatyzacja automatyczna

Sprężarki Klimatyzacji KIA SEPHIA / SPECTRA / SPECTRA
pompa klimatyzacji, kompresor klimatyzacji, klimatyzacja manualna

Sprężarka klimatyzacji HYUNDAI COUPE / MATRIX
sprężarki klimatyzacji, kompresor klimatyzacja, klimatyzacja samochodowa

Uszczelnienia do sprężarek
uszczelniacze, dławice, uszczelnienia do spręż

Specjalistyczna maszyna do płukania, czyszczenia klimatyzacji samochodowej Maszyna do płukania klimatyzacji
Turbo-Cleaner 2009 jest efektywną maszyną do płukania podzespołów klimatyzacji samochodowej

Klimatyzacja Samochodowa

Sprężarki Kompresory Części

Chłodnice samochodoweZadaj pytanie

Pytania i nasze odpowiedzi

Identyfikacja sprężarki w aucie
Auto-klima Pytania i odpowiedzi

Wybrana kategoria: WszystkieJesteś na stronie 2 z 95
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95
Dostępne kategorie:
Data: 01.22.15 : Pytanie od osk - bezpośredni link do tego pytania o auto klime czy prawdą jest, że przy napełnianiu klimatyzacji temperatura otoczenia musi wynosić około 15 stopni?
Nasza odpowiedź Nie wiem skąd uzyskał Pan taką informację, ale jest ona nieprawdziwa.
Nie wiem czy to miał Pan na myśli, ale jeśli temperatura otoczenia wynosi mniej niż 10-15 stopni, to nie można w pełnym zakresie przeprowadzić diagnostyki i sprawdzenia układu klimatyzacji. Nie ma to jednak wpływu na samo napełnienie klimatyzacji.

Poleć nas:
Data: 01.11.15 : Pytanie od djozi - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam
czy jest możliwość wymiany sprężarki klimy Delphi 5292 na inny model i na jaki konkretny
Vectra B 1,8 16v 1997
Nasza odpowiedź w tym przypadku nie ma sprężarek zamiennych, opel to nie grupa WV gdzie do jednego auta można zastosować sprężarek i każda innego producenta.
osobiście mając wybór wybrał bym mimo wszystko ten model sprężarki, jeśli układ jest sprawny jest ona niezawodna.

Poleć nas:
Data: 01.08.15 : Pytanie od matimeo - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam,
Jestem posiadaczem Laguny II 1.8 16v, z 2003 roku. Problem pojawił się teraz (zimą), a mianowicie prawa strefa mi nie grzeje (klimatronik). Wszystko na panelu działa jak powinno. Znajomy ma taki sam samochód, przekładałem jego panel i było tak samo jak na moim (nie grzała prawa strefa). Znajomy mechanik poprawił zimne luty na panelu i było OK, ale po 2 tyg. znów się usterka pojawiła. Ponoć po podpięciu pod komputer, wywala jakieś błędy z panelu. Dziwi mnie to, że mimo wszystko na innym panelu powinno być OK (tym bardziej że znajomemu działa jego panel w jego aucie). Nie mniej jednak, znów poprawił mechanik luty i ponoć czasem działa, a czasem nie. Czym może być to spowodowane? Czy możliwe, że mimo iż przekładam taki sam panel (od 1.9 dci), nie będzie działał? Silniczek klapki sterującej ciepłym/zimnym powietrzem w prawej strefie działa (był sprawdzany).
Będę wdzięczny za pomoc/podpowiedź!
Nasza odpowiedź biorąc pod uwagę wymiany panelu (którego w tym momencie nie uważam za przyczynę problemu) sprawdził bym siłownik, położenie klapy może być źle czytywane i tym samym wysterowane niewłaściwie, to że siłownik klapy działa nie oznacza jego właściwego położenia widzianego przez panel a błąd który się pojawia może sugerować nie tyle problem z panelem co z czujnikiem położenia klapy

Poleć nas:
Data: 12.28.14 : Pytanie od Gregor - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam,

Czy prowadzą Państwo serwis klimatyzacji samochodowej ? Można do Was przyjechać i naprawić ? Jeśli nie to czy mogą Państwo polecić jakiś profesjonalny serwis klimatyzacji w woj. zachodniopomorskim lub lubuskim ? Byłem już u wielu pseudo mechaników i każdy mówił co innego. Chciałbym pojechać do normalnego serwisu, który w końcu zdiagnozuje i naprawi moją klimatyzację. Najprawdopodobniej wszystko do wymiany.
Nasza odpowiedź Witam, niestety nie prowadzimy serwisu, na pewno bliżej niż do Łodzi będzie miał Pan do Kołobrzegu. Działa tam firma, którą mogę polecić:
BUH Klimat, Ul. Szczecińska 101, 78-100 Kołobrzeg - Zieleniewo
Tel. 693-757-204, 94 351 71 22

Jeśli skorzysta Pan z usług tego serwisu, będę wdzięczny za informację zwrotną na temat fachowości wykonanej usługi.

Poleć nas:
Data: 12.16.14 : Pytanie od marek - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam, mam problem z klimatyzacją automatyczną w maździe 2 1.5 2008r. Po włączeniu klimatyzacja załącza się ale dziwnie "terkocze" tylko w zakresie obrotów 600-900 po dodaniu gazu cichnie. 1 napełnienie (07.2014), układ rozszczelniony i pusty 18gr oleju i 450gr gazu słychać "terkotanie"; 2 napełnienie wymiana skraplacza i osuszacza, 29gr oleju i 320gr gazu, "terkotanie" cichnie na kilka tygodni ale później znowu powraca; 3 napełnienie (10.2014) 10gr oleju i 170gr gazu nic nie pomogło i dalej terkocze.Czy nieszczelność lub mała ilość oleju może mieć wpływ na taką sytuację jeśli tak to czy da się sprawdzić przybliżoną ilość oleju bez wyciągania sprężarki.Co serwis powinien zrobić żeby zdiagnozować usterkę bo każdym serwisie słyszę inną diagnozę łącznie z zacierającą się sprężarką. Dodam że klimatyzacja ładnie chłodzi w upalne dni.
Nasza odpowiedź Właściwa ilość czynnika - 500 gram, olej PAG46 - 115 ml. dla całego układu - a ile jest w nim obecnie oleju ? żaden znający się na klimatyzacji nie odpowie na to pytanie. Niedopuszczalne jest dobijanie napełnianie itp czynności , dalej ma Pan dziurawy układ i od usunięcia nieszczelności bym zaczął, inna sprawa to że hałasuje sprężarka, ma prawo - całkowity wyciek gazu i kolejne wycieli to utrata oleju i brak smarowania, typowe dla mazdy i sprężarek panasonic, nawet uszkodzone pracują i tłoczą bo to łopatkowe modele i dopóki wirnik nie stanie na amen będzie tłoczyła, hałas w tym przypadku może świadczyć o uszkodzeniu sprężarki ale i może wskazywać na problem z przepływem czynnika - to z kolei może wskazywać na nadmiar oleju w układzie lub uszkodzenie zaworu rozprężanego, co z tym zrobić ; można wstępnie określić ilość oleju korzystając z testera -link , jeśli ilość oleju będzie wskazana w dopuszczalnych granicach to w drugiej kolejności wymienić można zawór rozprężany który również odpowiada za przepływ czynnika. Ale osobiście i z autopsji -zakończył bym na sprawdzeniu ilości oleju, jeśli w czasie pracy układu ciśnienia na manometrach wysokiego i niskiego ciśnienia będą w normie to stawiam na niesprawną sprężarkę...

Poleć nas:
Data: 12.16.14 : Pytanie od Sebastian - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Dziękuje za informacje odnośnie elektrozaworu w tym typie sprężarki(avensis 3zz-fe). Mam natomiast pytanie odnośnie tych częstych rozłączeń układu. Byłem sprawdzić poziom czynnika i został on uzupełniony (było ~2/3 w układzie). Niestety nie pomogło to w cyklicznym częstym rozłączaniu układu klimatyzacji. Pana od klimatyzacji stwierdził, iż rozłączenie układu występuje zbyt wcześnie ponieważ ciśnienie HP wynosiło zaledwie około 6 Bar gdy to nastąpiło (a powinna niby sprężarka dobić do około 12-15 bar), temperatura ok + 10 C w trackie pomiaru. bez równicy czy silnik jest zimny/gorący. Wiatrak się włącza na 5-10 sekund potem na 15-20 wyłącza i tak ciągle. Z nawiewu jakoś specjalnie nie dmucha zimnym.
Nasza odpowiedź zacząć należy od tego że ubytek jednej trzeciej gazu to ewidentna dziura która należy znaleźć i załatać a nie "dobijać", to kończy się zniszczeniem sprężarki! najprostsza możliwość sprawdzenia to wymian presostatu, on odpowiada za sterowanie przekazując sygnał załączający tak sprężarkę jak i wentylatory, inna sprawa to sprawdzenie pracy wentylatorów i sprężarki, to możliwe poprzez podanie sygnału sterującego z zewnątrz. eliminacja uszkodzenia presostatu , wentylatorów, i sprężarki powinna umożliwić diagnostykę sterowania.

Poleć nas:
Data: 12.16.14 : Pytanie od sebastian - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Czy w avensisie 2 2004r 1.6 vvt-i silnik 3zz-fe) po włączeniu klimatyzacji powinno być słychać puknięcie/cyknięcie ?, mam problem z klimatyzacja i zarówno jak jest off jak i on to ta tarcza obok kółka na której jest pasek cały czas się obraca (nie wiem czy czasami nie powinna jakoś się docisnąć i stanąć w miejscu). Po włączeniu A/C wiatrak startuje i obroty rosną ale na kompresorze nie widać zmian. Dodatkowo co kilka sekund wiatrak staje i potem znowu startuje.
Nasza odpowiedź w tym aucie sprężarka ma sprzęgło sztywne i nic nie "klika" koło pasowe i wał połączone są na stałe a sterowanie odbywa się poprzez elektrozawór zamontowany w sprężarce. czy układ pracuje poprawnie to można sprawdzić podłączając manometry, niestety zima nie jest okresem w którym można w 100% sprawdzić klimatyzację, chyba że ma się warsztat ogrzany do 24-25C,

Poleć nas:
Data: 12.08.14 : Pytanie od Stefan - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Audi tdi A3 1998 rok 1.9 klimatyzacja automatyczna. Przy po niżej +1 klimatzacja sie wyłącza. Nie mogę jej włączyć. Mogę przejechać wiele kilometrów i sie nie włączy . Wystarczy zeby troszkę cieplej było i nie ma problemu. Chodzi jak złoto. Pomocy...
Nasza odpowiedź biorąc pod uwagę rocznik można stwierdzić że nie ma opcji odparowania szyb która załącza klimatyzację nawet w ujemnych temperaturach, układ działa poprawnie bo z reguły graniczna temperatura pracy parownika to około 0.5-1.5 C, powyżej tej temperatury klimatyzacja rozłączana jest przez czujnik przeciw oblodzeniowy parownika. należy pamiętać że klimatyzację wymyślono by chłodziła w upały, a nie pracowała zima, osobiście uważam że stosowanie opcji odparowania szyb i załączanie sprężarki nawet w ujemnych temperaturach skutkuje obecnie znacznym skróceniem czasu bezawaryjnej pracy klimatyzacji, awarie zdarzają się już w 2-3 letnich autach, w Pańskim przypadku osobiście nie starał się bym nic "napoprawiać" ...

Poleć nas:
Data: 12.07.14 : Pytanie od anddom - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Od kilku lat jeżdżę samochodem marki Renault Megane II. Korzystając latem z klimatyzacji(klimatyzacja manualna)działa ona bez zarzutu natomiast, gdy na dworze robi się zimniej klimatyzacja przestaje działać. Diagnostyka "Clip-em" pokazuje błąd sprężarki. Po usunięciu błędu po kilkuminowej pracy klimatyzacji słychać kilkukrotne załączenie i rozłączenie sprężarki i ponownie się blokuje. Sytuacja ta pojawia się już drugi sezon. Proszę o pomoc w sprawie diagnostyki problemu.
Nasza odpowiedź po pierwsze przed identyfikacją błędu w sterowaniu sprawdził bym czy sygnał (zapewne tak) jest odłączany i co go blokuje, zacząć należy od identyfikacji błędu, a w zasadzie od kontroli czujników odpowiadających za załączenie / sterowanie sprężarką,można oczywiście sprawdzić samą sprężarkę ale w powiązaniu z temperaturą otoczenia szukał bym problemu w czujnikach układu, inna prozaiczna rzeczą może być przekaźnik sprężarki...

Poleć nas:
Data: 11.17.14 : Pytanie od janek - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam mam mazde 5 klima dziala super ale recznie jak wlacze na auto to ustawiajac na minimum albo maksimum nie obniza obrotow wentylatora po wychlodzeniu badz po nagrzaniu auta?
Nasza odpowiedź ustawienia skrajne temperatur w wielu układach są sygnałem grzej - chłodź bez przerwy i nie będą zmieniały poziomu pracy wentylatorów, to ustawienie LO czyli maksymalne chłodzenie, układ pomija czujnik temperatury w kabinie. to może być ta sytuacja, jeśli zmniejszy Pan temperaturę a wentylator "ożyje" to jest odpowiedz. na tej samej zasadzie mimo wyłączonej włącznikiem klimatyzacji załączy się ona po uruchomieniu opcji odparowania przednie szyby, ta opcja pomija przycisk włącz wyłącz AC


Poleć nas:
Data: 11.02.14 : Pytanie od Krzysztof - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam , mam civic VIII z 2006 i od około 1-2 miesiaca klima chodzi dziwnie głośno ,obawiam się że coś się dzieje z nią złego chociaż chłodzi
Nasza odpowiedź z praktyki można przyjąć że problem dotyczy sprzęgła sprężarki, należy zacząć od tego, byle nie za późno, bo to kończy się wymiana całej sprężarki.

Poleć nas:
Data: 10.24.14 : Pytanie od Total - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam , montuje sprężarkę denso do audi TT na nalepce jest napisane 150cm , mowa tu o ilości oleju?
Nasza odpowiedź to całkowita ilość oleju w układzie, proszę podać model Deso to podam sposób dozowania oleju, jedno jest pewne , jeśli na sprężarce jest korek zalewowy to część lub całą ilość oleju podajemy korkiem, ile do sprężarki to zależnie jest od modelu...

Poleć nas:
Data: 09.24.14 : Pytanie od Lolek - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam.Mam problem z klimatyzacją w octavii 2 1.9tdi.Mianowicie zaobserwowałem że jadąc pod górkę klima nie chłodzi,jadąć z góry chłodzi.Mechanik zasugerował że może dziać się coś z mocą auta i sterownik rozłącz klimę żeby dodatkowo nie obciążac silnika klimatyzacją.Ale tu mały test z mojej strony-przód auta podniesiony do góry na żabach,auto na biegu jałowym,klima sporadycznie potrafi się włączyć ale na ok 2 min i później długo nic.
Proszę o podpowiedź bo nie chcę wydawać pieniążków na naukę niekompetentnych pseudo serwisantów klimatyzacji.Dziękuję z góry-Krzysiek.
Nasza odpowiedź 1/
jeśli problem jest związany z niedochłodzeniem, przegrzaniem silnika to klima będzie odłączana, ale na pewno będzie info w komputerze
2/
radzę od sprawdzenia ilości oleju w układzie klimatyzacji, często przyczyną tego typu objawów jest zalanie elektrozaworu sterującego sprężarki, przy obsłudze leją olej na wszelki wypadek choć do tego typu układów nie powinno się tak podchodzić, standardowo powinna być sprężarka Sanden PXE16 z elektrozaworem i jaki inne sprężarki z tego typu sterowaniem nie pracuje na oleju a na gazie- czynniku chłodniczym ...

Poleć nas:
Data: 09.14.14 : Pytanie od rafgrzy - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Mam problem z klimatyzacją w Skodzie Octavii II rocznik 2006. Trzy miesiące temu wymieniłem skraplacz na nowy ale już po ok. miesiącu klima znów nie działała tzn. raz się załącza a raz nie a czasami po ok. 10 - 20 min jazdy. Mechanik u którego wymieniałem skraplacz stwierdził, że układ jest szczelny, zawór sterujący działa tylko sprężarka na wysokim ciśnieniu działa nie poprawnie bo uzyskuje zbyt niskie ciśnienie. Następnie dolał bezpośrednio do sprężarki niewielką ilość oleju ale to nie pomogło. Ostateczna diagnoza to taka,że sprężarka się jest zużyta i niedługo przestanie działać. Poinformował mnie, że należy wymienić na nową bo tych sprężarek się nie regeneruje a jeśli nawt to i tak długo nie działają. I z tąd moje pytanie czy warto kupić regenerowaną sprężarkę czy nową jak radzi mechanik ? Różnica w cenie jest znaczna. Dodaję,że sprężarka ta jest nowszej generacji tzn. bez sprzęgła elektromagnetycznego.
Dziękuję z góry i pozdrawiam !
Nasza odpowiedź sprężarki te się regeneruje, radzę zacząć od sprawdzenia czy układ nie jest zalany olejem, typowa tendencja związana z obsługa układów nisko olejowych. szkoda że nie sprawdzono i nie dolano oleju do komory korbowej przy wymianie skraplacza, bo teraz to faktycznie może być musztarda po obiedzie, wraz z czynnikiem chłodzącym nieszczelnościami ucieka też olej, a jego ubytek skutkuje uszkodzeniami sprężarki .., w tym przypadku najlepiej zregenerować własną (400-450 PLN) o ile nie jest znacznie uszkodzona, a jeśli się nie da dopiero kupić regenerowaną (650-750PLN)...

Poleć nas:
Data: 09.10.14 : Pytanie od Mały - bezpośredni link do tego pytania o auto klime Witam! Mam Trafica 2004 ręczna klimatyzacja, sprzęgło załącza się zaraz po przekręceniu zapłonu. Brak reakcji na włącznik klimy. Czujnik ciśnieniowy sprawdzony,przekaźnik sprawdzony.
Nasza odpowiedź uszkodzony włącznik lub sterowanie sprężarka poprzez czujnik temperatury parownika

Poleć nas:
Jesteś na stronie 2 z 95
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95- Laser-Sinex.pl -
|| Części do klimatyzacji, akcesoria, narzędzia || Taśmy TTR || Komputerowe materiały eksploatacyjne ||

- Tonery-kasety.eu -
|| Tonery do drukarek laserowych || Kalka termotransferowa ||
|| Do Drukarek Igłowych Kas fiskalnych || Do maszyn piszących ||
|| Do Bankomatów Fotolabów Parkomatów||

- klimatyzacja-samochodowa.com-
|| Klimatyzacje samochodowe || Tonery, kasety, TTR termotransfer ||

- e-sklep-laser-sinex.pl - Sklep internetowy -
|| Klimatyzacje samochodowe || Materiały eksploatacyjne do drukarek ||
Copyright Laser-Sinex Sp. z o.o.
Kopiowanie treści, grafiki, zdjęć bez zgody Laser-Sinex
zabronione pod rygorem odpowiedzialności prawnej.